preloader

طراحی سایت

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر هرکسی می تواند برای خود سایت و وب سایتی راه اندازی کند و از آن به عنوان  کسب و کار استفاده کند. اگر شما بخواهید یک سایت را طراحی کنید دیگر لازم نیست تمامی طراحی و کدگذاری های مختلف وب سایت را بدانید زیرا به راحتی می توانید بدون دانستن این موارد وب سایت خود را طراحی کنید.به طور کلی طراحی وب سایت به ۲ الی ۳ ساعت نیازمند است.

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد طراحی سایت با شما سخن بگوییم پس در ادامه همراه ما باشید.

منظور از طراحی وب سایت چیست؟

این روزها طراحی ایده، تجربه کاربر را نیز در بر می گیرد که این خود یک موضوع کاملا جدا و مستقل است. امروزه هدف ما فقط طراحی وب سایت های مختلف نیست بلکه شما اگر بخواهید سایتی پر بازدید داشته باشید باید علاوه بر ظاهر زیبا سایت، رابط کاربری آسانی نیز برای کاربران ایجاد کنید تا کاربران بتوانند به راحتی به اطلاعات و پیوندها و… دسترسی داشته باشند و نیاز خود را برطرف کنند.

چگونه طراحی وب سایت بر کسب و کار تاثیر می گذارد؟

در گذشته اکثریت صاحبان کسب و کار از شیوه های سنتی برای تبلیغ و جذب مشتری استفاده می کردند تا بتوانند محصولات خود را به فروش برساند اما با گذشت علم و تکنولوژی و همچنین نیاز روزافزون افراد به اینترنت این مشاغل گسترده تر شد و شیوه های قدیمی و سنتی جای خود را به شیوه های جدید و مدرن دادند.

به طور کلی اگر بخواهیم حساب کنیم باید بگوییم که استفاده از فضای وب برای هر نوع تجارت اینترنتی امری بسیار مهم و ضروری است و تمامی صاحبان مشاغل اینترنتی باید این مسئله رو مورد توجه قرار دهند. اینترنت همیشه بستر فعالیت کسب و کار زیادی است و تمامی افراد می توانند محصولات و کار خود را به نمایش بگذارند.

 

یکی از نکاتی که بسیار پر اهمیت است اینه که موتورهای جستجوگر گوگل بدون هیچ هزینه ای عهده دار کار بازاریابی افراد هستند. اگر فردی به طور مثال دنبال خرید لباس برای فرزندش باشد با یک سرچ کوچک در گوگل می تواند سایت های مختلفی را مشاهده کند که لباس کودک می فروشند و فرد با مراجعه به آن سایت ها کالایی که می خواهد را بدون صرف وقت و انرژی خریداری می کند.

سایت های بازاریابی همیشه فعال هستند و هیچ گاه تعطیل نمی شوند و شما همیشه می توانید به صورت غیر حضوری کالای مد نظر خود را سفارش دهید. قابل ذکر است که در حال حاضر برای بازاریابی و فعالیت های بدون مرز افراد نیاز دارند تا یک وب سایت برای کسب و کار خود ایجاد کنند.

کاربران با استفاده از سایت ها می توانند در هر جای دنیا که باشند نیاز خود را برطرف کنند که این عمل نشان دهنده سهولت در کار و ارتباط کاربران است. به طور کلی میزان سوددهی و درآمدزایی یک سایت بستگی به نوع سایت و هدف آن دارد. البته ناگفته نماند که قراردادن محصولات جدید و بروزرسانی روزانه سایت امری مهم است که افراد باید آن را مدنظر خود قرار دهند تا سایت بازدید بهتری داشته باشد.

در سراسر جهان به خصوص کشور ما افراد زیادی هستند که به واسطه همین سایت ها درآمدزایی می کنند و تمامی فعالیت های خود را با مشتریان به صورت آنلاین انجام می دهند.

آشنایی با مفاهیم طراحی وب سایت

همیشه برای اینکه شما یک سایت را طراحی کنید نیاز دارید تا به یک سری از مفاهیم طراحی سایت آشنا باشید که این مفاهیم به نوعی مقدمه ایجاد سایت هستند که در ادامه با آنان آشنا می شویم. مفاهیم طراحی سایت عبارت اند از:

  • استانداردهای طراحی وب سایت

طراحی وب سایت استانداردهایی دارد که همه ی افراد برای ایجاد سایت باید آنان را رعایت کنند. در طراحی سایت ابتدا باید یک هاست و یک دامین برای سایت ایجاد کرد و بعد از آن باید فونت محتوا مشخص گردد و بعد از طراحی گرافیک و ظاهر وب سایت باید سازگاری وب سایت با تمامی سیستم عامل‌ها را مشخص کنیم.

  • طراحی سایت به صورت اصولی

ما برای اینکه سایتمان پر بازدید باشد باید آن را براساس استانداردهای تعریف شده، اصولی پایه گذاری کنیم. چرا که اگر گوگل سایت ما را تایید نکند به نوعی هر کاری که کرده باشیم بالاثر می شود. در واقع می‌توان گفت اصول و استانداردها برای این است که سایت انعطاف پذیرتر و کاربر پسندتر باشد.

  • ریسپانسیو (واکنش گرا)

سایت ریسپانسیو (واکنش گرا) به سایت هایی گفته می شود که با تمامی سیستم عامل ها در اندازه و ابعاد مختلف سازگار است. کاربران به راحتی می توانند سایت ریسپانسیو را در هر دستگاه هوشمندی که بخواهند اجرا کنند و دیگر نیازی نیست افراد ابعاد سایت را کوچک کنند تا بتوانند آن را بررسی کنند.

  • سرعت سایت

سرعت سایت یکی دیگر از مفاهیم طراحی سایت است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای تست کردن سرعت سایت معمولا افراد از برنامه هایی استفاده می کنند که به آنان امکان تست سرعت لود سایت در مرورگر و نقاط مختلف را نشان می دهد.