طراحی موشن گرافیک

امروزه مردم زمان کافی ندارند تا یک مطلب یا یک مقاله را مطالعه کند حتی اگر مقاله یا متن زمان کمی را بخواهد باز هم برخی افراد زمان و وقت کافی برای مطالعه آنان ندارد.

برخی افراد با بررسی این موضوع و برای اینکه کارشان بیشتر دیده شود راه حلی را پیدا کردند راه حل این مشکل این بود که بتوانند همان متن را به صورت تصویری یا خلاصه در بیاورند تا مخاطب علاوه بر اینکه مشتاق خواندن آن مطلب شود مفهوم متن را با تصاویر متحرک، بهتر و دقیق تر درک کند.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم!

لطفا فرم زیر را پرکنید تا در اسرع وقت مشاوران حامی دیجیتال با شما تماس بگیرند.

مشاوره ساخت موشن گرافیک

آشنایی با انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک انواع مختلفی دارد که در اینجا چند نمونه از آنان را به شما معرفی می کنیم انواع موشن گرافیک عبارت اند از:

بازاریابی ویدیویی

اگر مطمئن نیستید که از کجا باید کار بازاریابی را شروع کنید، حرکت گرافیکی یک شروع خوب می تواند برای کسب و کار شما باشد. دیدن طراحی های موشن گرافیک برای کودکان و بزرگسالان بسیار جذاب است.

فیلم های توضیح دهنده

یکی از رایج ترین نوع های موشن گرافیک فیلم های توضیح دهنده است. ویدیوهای توضیح دهنده محتوای ویدیویی کوتاه و قابل هضم هستند که نحوه کار محصول شما را به بینندگان توضیح می دهند.

انیمیشن رابط کاربری (UI)

توسعه دهندگان مشاغل از انیمیشن رابط کاربری اکثرا برای جذب سرمایه استفاده می کنند. این انیمیشن ها با بازاریابی ویدیویی رابطه مستقیم دارند و می توانند موجب فروش محصولات شوند.

آیکون یا نمادها

آیکون ها می توانند به انیمیشن رابط کاربری کمک به سزایی کنند و موجب تقویت آن شوند. آیکون های متحرک یکی دیگر از نوع های موشن گرافیک هستند که جذابیت کار را دوچندان می کنند.

عناوین فیلم ها

شاید اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب کند عنوان فیلم‌ها و نام بازیگران باشد که به صورت متحرک بر روی تیتراژ ابتدایی فیلم ظاهر می شوند. طراحی عناوین فیلم ها به نوعی سرآغاز طراحی موشن گرافیک است.

اینفوگرافیک ها

با استفاده از اینفوگرافیک ها می توانید برای درک بهتر محتوای خود آنان را متحرک کنید. با این کار مخاطبان با خواندن مطالب می فهمند که کدامین مطالب اهمیت بیشتری دارند.

چگونگی مراحل تولید موشن گرافیک

فرایند تولید موشن گرافیک مانند این است که شما یک معمار هستید و صاحب زمین به شما سفارش ساخت خانه (سفارش طراحی موشن گرافیک) را می دهد. اگر فرایند ساخت خانه را رعایت نکنید ممکن است خانه شما با یک ضربه دیوارهایش بریزد. رعایت کردن اصولی فرایند تولید نه تنها موجب می شود ما به محصول خوبی دست پیدا کنیم بلکه منجر به جلوگیری از پرداخت هزینه‌ی خسارات احتمالی نیز می شود.

فرایند تولید موشن گرافیک شامل چند مرحله می شود این مراحل عبارت اند از:

 • مرحله اول: تحقیقات و همدلی
 • مرحله دوم: پیش تولید محصول
 • مرحله سوم: ایده پردازی مبتکرانه و مفهوم خلاقانه
 • مرحله چهارم: تولید محصول
 • مرحله پنجم: بررسی نهایی و بهبودهای لازم

مراحلی که برایتان ذکر کردیم به صورت اصولی باید رعایت شوند تا در نهایت محصول بدست آمده دارای کیفیت خوبی باشد.

طراحی موشن گرافیک چه مزیتی دارد؟

حال که با فرایند تولید و انواع موشن گرافیک آشنا شدید بگذارید کمی شما را با مزیت های موشن گرافیک آشنا کنیم.

مزایای موشن گرافیک

 • ماندگاری بیشتر مفهوم محتوا در ذهن مخاطب
 • ساده کردن مفهوم محتواهای پیچیده
 • انتشار آسان فیلم های آموزشی و توضیح دهنده
 • صرفه جویی کردن در وقت و زمان
 • مناسب برای هدف های مختلف
 • بهبود بخشی به عملکرد سئو و…

مواردی که به آن اشاره کردیم تنها چند نمونه از مزایای موشن گرافیک است. موشن گرافیک ها باعث شده اند که کسب و کار بسیاری از افراد رونق بگیرد.

نمونه کارهای موشن گرافیک

مشتریان ما