تبلیغات هدفمند

توجه به اهداف تبلیغات و دوراندیشی نسبت به نتایج آن یکی از مهمترین گام ها قبل از اجرایی شدن آن است؛ در حالی که به علت هزینه ی بالای تبلیغات در دنیای امروز مدیریت آن بسیار اهمیت می یابد و تبلیغات هدفمند و با استراتژی های از پیش تعیین شده فرایند فروش و برندینگ را تسهیل می نماید. در ادامه راه حل هایی رابرای ارائه تبلیغات هدفمند ارائه می دهیم.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم!

لطفا فرم زیر را پرکنید تا در اسرع وقت مشاوران حامی دیجیتال با شما تماس بگیرند.

مشاوره تبلیغات هدفمند

بخش‌بندی بازار در تبلیغات هدفمند

یکی از مهمترین فرایندها در تبلیغات هدفمند بخش‌‌بندی بازار یا Market Segmentation است. این کار کمک می‌کند تا برای هر بخش محتوای سفارشی و شخصی‌سازی شده داشته باشید و بتوانید از منابعی که در اختیار دارید به درستی استفاده کنید.

پارامترهای جغرافیایی (Geographic)

این معیارها شامل مواردی چون محل زندگی، اندازه شهر، استان یا کشور، تراکم جمعیتی، وضعیت آب و هوا و… می‌شود.

پارامترهای مردم‌شناسی (Demographic)

در این قسمت به مواردی چون سن، جنسیت، تحصیلات، میزان درآمد، دین و… پرداخته می‌شود.

پارامترهای رفتاری (Behavioral)

مواردی چون میزان وفاداری، نرخ استفاده از محصول، تفکرات خاص و… که در تصمیم‌گیری موثر هستند، در این بخش دیده می‌شوند.

پارامترهای روان‌شناسانه (Psychological)

سبک زندگی، تفکرات فرهنگی، وضعیت اجتماعی و مواردی از این دست از جمله عواملی است که در بحث روان‌شناسی باید در نظر بگیرید.

تبلیغات هدفمند چیست؟

تبلیغات هدفمند یا (Targeted Advertising) نوعی از تبلیغات است که افراد را با ویژگی‌های مهمی مثل علاقه‌مندیها، الگوهای رفتاری، خریدهای قبلی و… دسته‌بندی می‌کند تا بتواند محتوای موردنظر را به گوش مخاطبانی با بیشترین شباهت رسانده و بهترین نتیجه را بگیرد.

مهمترین موضوع در تبلیغات هدفمند، دسته‌بندی بازار یا (Market Segmentation) هست که با قراردادن مخاطبان در دسته‌های مختلف، مناسب‌ترین دسته را برای محصول خود انتخاب کرده و در انجام تبلیغات روی آن دسته خاص تمرکز می‌کنیم.

مراحل تبلیغات هدفمند

1. بازار را دسته‌بندی کنید.
2. برنامه اصولی و دقیق
3. آنالیز آمار قبل و بعد از تبلیغات
4. تخمین بودجه
5. تولید محتوای تبلیغاتی

مقایسه فضای آفلاین و آنلاین در تبلیغات هدفمند

فرض کنید برای تبلیغ کسب و کارتان قصد اجاره بیلبورد دارید. لازم است مدتی را منتظر خالی شدن جایگاه موردنظرتان باشید. بعد از آماده کردن طرح موردنظر و نصب روی بیلبورد، تبلیغات شما به نمایش افراد درمی‌آید.

بعد از گذشت چند ماه و اتمام تبلیغات، شما احتمالا هیچ دیدی از نتیجه هزینه و تبلیغاتتان ندارید! لازم است گروهی را برای جستجو و پرسش و نظرسنجی از مردم استخدام کنید تا متوجه شوید چه تعداد از افراد تبلیغات شما را روی بیلیورد دیده‌اند و چه حسی نسبت به تبلیغ شما گرفته‌اند و آیا متوجه محصول شما شده‌اند یا نه! و تازه افرادی که تبلیغات شما نظرشان را جلب کرده است، ممکن است اصلا نیازی به محصول یا خدمات شما نداشته باشند و این یک باخت کامل است!

اینجاست که اهمیت تبلیغات هدفمند روشن می‌شود. در فضای آفلاین و تبلیغاتِ مشابه تبلیغات بیلبوردی، تنها شما هستید که به صورت یک سویه صحبت می‌کنید و امکانی برای شنیدن نظرات و بازخورد کاربران ندارید. اما در فضاهایی مثل اینستاگرام یا توییتر، امکان نظردادن در مورد تبلیغ و محصول و شکل‌گیری تعامل اثربخش با مخاطبان به خوبی فراهم است. از طرفی شما با دسته‌بندی بازار، که بالاتر توضیح دادیم، می‌توانید تبلیغات را فقط به افرادی که محصول یا خدمات شما را نیاز دارند نشان دهید و خب این یعنی بیشترین بازدهی از تبلیغات!

نکته دیگر اینکه در فضای آفلاین مانند بیلبورد، اکثر تبلیغات به صورت ثابت و صامت است در حالی که در فضای آنلاین و دیجیتال امکان تبلیغات صوتی و ویدیویی به راحتی فراهم است که این تبلیغات باعث ارتباط بهتر کاربر با موضوع و بهتر درک کردن موضوع موردهدف تبلیغ می‌شود.

مشتریان ما