5 میم بازاریابی

5 میم بازاریابی کدامند؟

بازاریابی موفق 5 ویژگی دارد که با حرف «میم» شروع می‌شوند. هر زمان در فروش مشکل داشتید دلیلش این است که یکی از این 5 «میم» به شکلی مشکل دارد. اغلب یک تغییر در یکی از آن‌ها می‌تواند فروشتان را به نحو چشمگیری افزایش دهد. این 5 مولفه عبارت‌اند از:

1. محصول

اینکه چه محصول یا خدماتی را ارائه می دهید؟ آیا محصول شما برای بازار کنونی مناسب و مطلوب است؟ اگر کاربران محصولتان را خریداری نمیکنند باید تحقیق شود که محصول یا خدماتی ارائه میدهید همان چیزی است که کاربران لازم دارند یا نه؟ چگونه می‌توانید محصولتان را با خواسته‌ها و نیازهای مشتری همسو کنید؟

2. مبلغ

مبلغی که در قبال محصول یا خدمات خود ارائه میدهید چه مقدار می باشد؟ آیا این مبلغ مناسب است؟ آیا این مبلغ در بازار فعلی، رقابتی است؟ آیا می‌توانید با این مبلغ به سود برسید؟ آیا لازم است مبلغ چیزی را که می‌فروشید پایین بیاورید یا بالا ببرید؟ یا نحوه دریافت پول را تغییر دهید؟

3. مکان

منظور از مکان محلی است که محصول یا خدماتتان را در آن می‌فروشید. گاهی‌اوقات یک محل یا منطقه جغرافیایی می‌تواند بسیار بهتر از محل دیگری باشد. از این نظر که به شما امکان فروش زیادی از محصولتان را می‌دهد. آیا از مکان‌های مجازی بهترین استفاده را برای فروش محصوات می‌کنید؟ آیا مکان مجازی یا فیزیکی شما اعتماد مخاطب را جلب می‌کند؟

4. معرفی

روش تبلیغات و بازاریابیتان برای محصول یا خدمات خود چیست؟ آیا تبلیغات شما موثر است؟ آیا با روشی مقرون به‌صرفه به تعداد کافی از مشتری‌های احتمالی دست پیدا می‌کنید؟

برخی اوقات ایجاد یک تغییر کوچک در روشی که محصول یا خدماتتان را معرفی می‌کنید، می‌تواند تحول عظیمی در نتیجه‌های فروشتان ایجاد کند.

5. موقعیت

موقعیت یا جایگاه شما معمولا مهم‌ترین بخش فروش و بازاریابی است. موقعیت شما یعنی اینکه مشتری در ذهن خود چه دیدگاهی در مورد محصول و خدمات شما دارد؟ مردم در مورد شما چه فکری می‌کنند؟ در مورد محصولاتتان چه چیزی می‌گویند؟ چه ویژگی منحصربه‌فردی در فروش محصول یا خدماتتان در ذهن مشتری برجسته می‌شود؟

باید برایتان کاملا روشن باشد که در هر یک از این 5 «میم» در کجا قرار دارید. اگر فروشتان به اندازه کافی بالا نیست این عوامل را یکی‌یکی مرور کنید، مطمئن شوید که تمام تغییرات لازم را اعمال کرده‌اید. این کار برای ایجاد یک کسب‌وکار موفق و سودآور ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *