5 روش جذب فالور واقعی در اینستاگرام

5 روش جذب فالور واقعی در اینستاگرام چیست؟ مدتی است که اینستاگرام تبدیل به بنیادی برای حضور برندهای اجتماعی، هدایت افراد به سمت صفحات لندینگ و وبسایت ها و ایجاد کاربران تعامل کننده در پستها شده است. اگر حضور شما در اینستاگرام به حدی قدرتمند نبوده که انتظار آن را داشتید، شاید زمان آن رسیده باشد که یاد بگیرید چگونه استراتژی هایتان را در راستای جذب دنبال کنندگان واقعی و طبیعی در اینستاگرام مشخص و شفاف کنید. هرچه تعداد کاربرانتان رشد بیشتری داشته باشد، فرصت بیشتری برای تعامل با آنها و کسب تجربه های منحصربه فرد با آنها خواهید داشت.

طبیعی بودن این امر بسیار مهم است. برندها بعضی اوقات راه آسان تری را برای جذب دنبال کننده بیشتر انتخاب می کنند. مثل خریدن لایک و دنبال کننده غیر واقعی که این راه افزایش دنبال کننده به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چون الگوریتم های اینستاگرام معمولا بروزرسانی می شوند و همین امر باعث برخورد با اینگونه پیج های پولی و کم کیفیت شده است.

لازم به ذکر نیست که تعداد نمایش داده شده در قسمت دنبال کننده های پیج شما هیچ معنی ندارد وقتی از آنها در راستای فروش محصولات، مشاهده وبسایت و ارتباط با برند شما نتوانید استفاده کنید. با این چند نکته می توانید شروع به داشتن حضوری پررنگ تر در اینستاگرام داشته باشید و دنبال کننده های واقعی بیشتری جذب کنید.

1- پیج ایسنتاگرام خود را بهینه سازی کنید.

قبل از اینکه یاد بگیرید که چگونه دنبال کنندگان پیج خود را افزایش دهید، یکی از قدم های بسیار مهم این است که پیج شما کاملا بهینه شده باشد. شما باید قسمت بیوگرافی برند اینستاگرامی خود را به عنوان صفحه اصلی خود در نظر بگیرید. بدون داشتن یک بیوگرافی، کپشن تصاویر، نام کاربری و تصویر پروفایل مناسب، کاربران چگونه می فهمند که این پیج مربوط به برند شماست؟ در اینستاگرام بیوگرافی و عکس شما نشان دهنده هویت برند شما می باشد. لینک استفاده شده در بیوگرافی خود یکی از نقاطی است که کاربران را به سمت وبسایت شما هدایت می کند. پس بهینه سازی پیج اینستاگرام یک امر حیاتی به حساب می آید.

اگر با لینک گذاری آنشایی ندارید میتوانید از پیج های مربوط به کسب و کار مرتبط با خود استفاده کنید تا پیج خود را لینک گذاری کنید. به علاوه نام کاربری خود را طوری انتخاب کنید که به راحتی در خاطر کاربران بماند. سعی کنید نام کاربریتان به نام برندتان مرتبط باشد. اگر نام کسب و کارتان طولانی است سعی کنید آن را طوری کوتاه کنید که کاربران بتوانند تشخیص دهند. از استفاده از اعداد در نام کاربری خود خودداری کنید.

5 روش جذب فالور واقعی در اینستاگرام

2- یک تقویم محتوایی ثابت و مشخصی داشته باشید.

یکی از بدترین کارهایی که در اینستاگرام برای جذب دنبال کننده می توانید انجام دهید این است که محتوایی را در زمانی تصادفی و اتفاقی انتشار دهید. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که دنبال کنندگانی در ابتدا جذب کنید، نباید کاری کنید که آنها فراموش کنند که علت دنبال کردنتان در آغاز چه چیزی بوده است.

برای مقابله با این امر به یک برنامه منظم و مشخص برای انتشار پست های خود نیاز دارید. معمولا برندها نباید بیشتر از تعداد کمی پست در روز انتشار دهند. زیرا به عنوان اسپم شناخته می شوند. ولی ریتم انتشار پست هایتان هرگونه که هست، آن را ثابت نگه دارید.

5 روش جذب فالور واقعی در اینستاگرام 1

3- از دنبال کنندگان غیر واقعی بپرهیزید

یک تفاوت بسیار بزرگ بین پیج هایی با دنبال کنندگان غیر واقعی و پیج هایی با دنبال کنندگان واقعی وجود دارد. دنبال کنندگان غیر واقعی بیشتر به این نکات تمایل دارند:

  • فریب دادن دنبال کنندگان جدید:

اگر کاربران به پیج های غیر فعال با ده ها هزار دنبال کننده برخورد کنند، اعتبار این پیج ها به شدت افت می کند.

  • هیچ بازگشت سرمایه ای وجود ندارد:

شاید خریدن دنبال کننده آسان به نظر برسد، ولی ربات شما و این دنبال کنندگان غیر واقعی هیچ سودی برای شما نخواهند داشت زیرا محصولی از شما خریداری نمی کنند. کاربران معمولا به دلایل خاصی پیج شما را دنبال می کنند و آن یا پست های شماست و یا نام برند شما.

افراد واقعی توانایی به اشتراک گذاری، لایک کردن و کامنت گذاری در پست ها را دارند. از طرفی این افراد از اینکه طرف مقابل به درخواست آنها واکنش نشان می دهد، لذت می برند.

4- اینستاگرام خود را همه جا به نمایش بگذارید

چگونه انتظار دارید کاربران پیج شما را پیدا کنند وقتی آن را همه جا ترویج ندادید؟ مطمئن شوید که اینستاگرام خود را به همراه وبسایت و شبکه های اجتماعی دیگرتان ذکر می کنید. ظاهر شدن و آگاهی رسانی به کاربران یکی از راه هایی است که می توانید کشف شوید. اگر شما واقعا می خواهید که کشف شوید، اجازه دهید تا کاربران بتوانند شما را پیدا کنند. در وبسایت خود از دکمه های شبکه های اجتماعی استفاده کنید. به افراد اجازه دهید تا بتوانند شما را در ایسنتاگرام و سایر شبکه های اجتماعی پیدا کنند.

یکی دیگر از روش های خوب این است که شبکه های اجتماعی خود را به یک دیگر لینک دهید. گرچه اطمینان حاصل کنید که از افراد فقط درخواست دنبال کردن پیج خود را نمی کنید. در عوض محتوای منحصر به فردی تولید کنید که کاربران را به دنبال کردن پیج خود ترغیب می کنید.

5 روش جذب فالور واقعی در اینستاگرام 2

5- محتوایی را انتشار دهید که کاربران می خواهند

درحالی که حرف زدن در این مورد راحت تر می باشد، باید آنقدر باهوش باشید که بدانید مخاطبانتان چه چیزی را می خواهند ببینند. به سرعت می توانید بفهمید که نوع محتوایی نسبت به بقیه بازخورد بشتری داشته است. به همین خاطر است که تست کردن از اهمیت بالایی برخوردار است. آیا فیلترها، کپشن ها، نوع محتوا یا زمان انتشار پست ها هستند که باعث این بازخورد بالا شده است؟ این جزئیات کوچک هستند که تفاوت ایجاد می کنند. همیشه خود را نسبت به ترند های اینستاگرام بروز نگه دارید تا بتوانید محتوای ارزشمندی تولید کنید.

 

منبع: https://sproutsocial.com/insights/how-to-get-followers-on-instagram/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *