5 روش تولید محتوا در اینستاگرام

5 روش تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟ تولید محتوای اینستاگرامی برای پیجتان میتواند بسیار لذت بخش و در عین حال دشوار باشد. روبرو شدن با مفاهیم و سپس پیدا کردن تصویر مناسب برای پست های خود در بیان شاید ساده به نظر برسد ولی در عمل اینطور نیست. زیرا نه تنها محتوای پست های شما باید با کسب و کارتان مرتبط باشد بلکه برای کاربران نیز باید جذاب به نظر برسد. اینستاگرام یک پلتفرم کاملا بصری است و کمپین های شبکه های اجتماعی موفق وابسته به تصاویر جذاب استفاده شده در پست ها یا استوری هایشان هستند.

محتوا برای پیج شما یک امر حیاتی است. ولی تولید محتوا برایتان نباید لزوما دشوار باشد. اگر شما زمان و یا منابع کافی برای ایجاد عکس برای پست های خود ندارید و یا کسب و کارتان محصول ملموسی مثل لباس و یا لوازم زیبایی که برای پست های شما جذاب باشد را ندارد، پس نگران نباشید.

در این مقاله، آژانس دیجیتال مارکتینگ حامی 5 روش تولید محتوا در اینستاگرام را به شما پیشنهاد خواهد داد تا از چه طریقی تصاویر و محتوای مناسب برای پیج اینستاگرامی خود را به دست آورید و چه مواردی را برای مطرح کردن برند خود در نظر بگیرید.

1- محتوای اینستاگرامی خود را با استفاده از الگو ها تولید کنید.

قبلا اگر شما میخواستید یک تصویر شاخص و اختصاصی از پایه برای برند خود ایجاد کنید به یک طراح و کسی که در زمینه فتوشاپ مهارت دارد، نیاز داشتید. خوشبختانه این روزها وبسایت های مطرح زیادی وجود دارند که الگو های از پیش طراحی شده ای در اختیار شما قرار می دهند که شما بدون هیچ زحمتی می توانید از آنها بهره بگیرید. در واقع هر پیامی که پیج شما برای کاربرانتان داشته باشد می توان از این الگو ها استفاده کرد. شما میتوانید ظاهر این الگو ها را بر اساس سلیقه خودتان تغییر دهید. گرچه نیازی نیست تغییرات چندانی در این الگو ها ایجاد کنید و در واقع هرچه این تغییرات کمتر باشد بهتر است چون اصلا هدف این الگوهای از پیش طراحی شده این است که تغییرات کمتری در آنها ایجاد کنید.

5 روش تولید محتوا در اینستاگرام

2- عکس های استوک با کیفیت پیدا کنید.

تصاویر استوک از کاربرد و اعتبار کمتری نسبت به گذشته برخوردار هستند ولی این به این معنی نیست که نباید از آنها استفاده کرد. برعکس وقتی با تصاویر دیگری ترکیب شوند می توانند پست های جذاب و متنوعی ایجاد کنند، مانند الگو ها. لازم به ذکر است که نباید از ترکیب هر تصویر استوکی برای پست خود استفاده کنید. چون ممکن است ترکیب جالبی از آب در نیاید. حتما به خاطر داشته باشید که از تصاویر در اندازه های مناسب استفاده کنید. (اندازه های پیشنهادی برای پست های اینستاگرام 1080 در 1080 پیکسل می باشد.)

اگر می خواهید تصاویری که استفاده می کنید منحصر به فرد باشد (تصور کنید همه از یک تصویر استفاده می کنند) می توانید این تصاویر را به سلیقه خودتان شخصی سازی کنید. مانند اضافه کردن فیلتر، آیکون، حاشیه، سایه متن و …

5 روش تولید محتوا در اینستاگرام 1

3- استفاده از محتوای پیج هایی که کسب و کارشان مانند شماست

اگز زمان کافی برای تولید محتوا برای پیج اینستاگرام خود را ندارید اصلا نگران نباشید. ممکن است پیج های مرتبط با کسب و کار شما محتوایی تولید کرده باشند که برای مخاطب جالب و جذاب به نظر برسد. هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد که شما از محتوای آن پیج ها استفاده کنید. البته تا زمانی که اجازه استفاده از آن محتواها را داشته باشید.

4- راه اندازی کمپین «محتوای تولیدشده توسط کاربر»

در مورد مسئله استفاده از محتوای اینستاگرامی که توسط سایر کاربران تولید شده است، این ایده میتواند جالب به نظر برسد که دنبال کنندگان پیج خود را تشویق به تولید محتوایی در یک زمینه خاص کنید که میشود برای پست های پیجتان استفاده کرد. این نوع از محتوا به «محتوای تولیدشده توسط کابر» مشهور است (UGC – user generated content). این اصطلاح همچنین به محتوای تولید شده توسط کاربرانی در مورد هر نوع محصول و یا خدماتی که با یا بدون تشویق این برند ها باشد اطلاق میشود.

گرچه تا زمانی که شما یک برند شناخته شده نباشید، کاربران برای تولید محتوا برای شما بدون در نظر گرفتن جایزه و یا هر مشوق دیگری که آنها را به این کار ترغیب کند، معمولا علاقه ای نشان نمی دهند. پیشنهاد محصول رایگان و یا تخفیف برای کاربرانتان میتواند آنها را به این کار و همچنین به استفاده از هشتگ برند شما علاقه مند کند. به یاد داشته باشید در مورد محتوایی که کابران قرار است برای شما تولید کنند محدودیت زیادی ایجاد نکنید. در غیر این صورت کاربران کمتر به این کار علاقه نشان خواهند داد.

5- همکاری با اینفلوئنسرها

همکاری با اینفلوئنسرهایی که از تعداد کاربران قابل توجهی برخوردار هستند، میتواند فرصت مناسبی باشد تا به تعداد کاربران پیج خود اضافه کنید و همچنین محتوای ارزشمندی از این طریق به دست آورید. البته اگر شما کسب و کار کوچکی دارید و بودجه کمی برای کسب و کار خود در نظر گرفته اید، میتوانید با اینفلوئنسرهای کوچک و کمتر شناخته شده تری نسبت به اینفلوئنسر های بزرگ و مشهور همکاری خود را آغاز کنید. اینفلوئنسرهای کوچک بین 10000 تا 50000 دنبال کننده دارند و تعاما با آنها نسبت به افراد مشهورتر در این زمینه راحت تر می باشد. (البته در صورتی که محصول یا خدماتی که ارائه می دهید برای دنبال کنندگان آنها جالب و جذاب به نظر برسد). به همین خاطر می باشد که شما باید با اینفلوئنسرهایی کهدر حوزه کسب و کار شما فعالیت دارند همکاری کنید.

5 روش تولید محتوا در اینستاگرام 2

 

سخن پایانی:

روش ها و الگوهای زیادی برای تولید محتوا در اینستاگرام وجود دارد که میتوان از آنها بهره برد. آژانس دیجیتال مارکتینگ حامی در زمینه های تولید محتوا و سئو، موشن گرافیک، تبلیغات هدفمند، طراحی سایت، مشاوره، طراحی لوگو و … فعالیت دارد و کارگاه های آموزشی مختلفی در این حوزه ها بخصوص در حوزه مهم تولید محتوا و سئو برگزار میکند که با شرکت در این دوره ها می توانید به یک کارشناس تولید محتوای حرفه ای تبدیل شوید.

منبع: https://venngage.com/blog/instagram-content/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *