معیارهای ارزیابی محتوا چیست؟

3 معیار ارزیابی محتوا

دستورالعملی برای موفقیت، توجه به چیزی که شما دوست دارید نیست. در نهایت، این مخاطبان شما هستند که اهمیت دارند. باید ببینید که چه محتوایی به آن‌ها ربط پیدا می‌کند و موثرترین نقطه بین آنچه در آن ماهر هستید و چیزی که باب میل مخاطب است را پیدا کنید.

آسان‌ترین روش این است که کارایی محتوای کنونی خود را ارزیابی کنید. بعضی از کاربران، به تعداد بازدیدهای یک مقاله نگاه می‌کنند تا آن را موفق قلمداد کنند. تعداد بازدید، معیار مناسبی برای شرکت‌های رسانه‌ای است؛ زیرا تبلیغات را بر اساس شمار بازدید از صفحات به فروش می‌رسانند.

مردم به «لایک»ها نگاه می‌کنند و تصورشان این است که لایک‌های زیاد برای یک محتوا آن را به محتوای خوب تبدیل می‌کند.

به این سه معیار کلیدی توجه کنید:

1. اشتراک‌گذاری‌

پیشنهاد می‌کنم به‌جای تمرکز روی بازدیدها و لایک‌ها، سعی کنید پشت های خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اینکه کسی محتوا را بخواند و «لایک» کند عالی است؛ اما به اشتراک گذاشتن چیز دیگری است! تنها بهترین محتواها به اشتراک گذاشته می‌شوند.

2. دیدگاه‌ها

ترغیب مردم به نظر دادن هم، مثل اشتراک‌گذاری، سطحی بالاتر از تشویق مخاطب به خواندن یا لایک کردن یک پست است.

توصیه می‌کنم به کلماتی که افراد به کار می‌برند توجه کنید. آیا مردم ارزش واقعی محتوا را درمی‌یابند و واقعا به آن عمل می‌کنند یا نه؟ دیدگاه‌هایی مانند «عجب پستی» خیلی خوب‌ هستند؛ اما دیدگاه‌هایی مانند «این پست واقعا مفید است، من آن را در کسب‌وکارم اعمال خواهم کرد.» به ‌مراتب بهتر است. اگر مردم واقعا از محتوا استفاده می‌کنند، آن‌وقت می‌فهمید که محتوا موثر بوده است.

3. به ایمیل ها پاسخ دهید

فرض کنید فهرستی از ایمیل‌ها که در طی سال‌ها آن را جمع‌آوری کرده‌اید، در اختیار دارید که هر هفته بهترین محتوا را برایشان ارسال می‌کنید. این ایمیل‌ها مستقیما از آدرس ایمیل خودتان فرستاده می‌شوند و پاسخ‌ها به شما نشان می‌دهد که چه چیزی واقعا به افراد مربوط می‌شود.

گاهی اوقات پاسخی دریافت نمی کنید؛ بعضی‌اوقات هم غرق در پیام‌های دلگرم‌کننده و یا پرسش‌ها می‌شوید. در این هنگام است که متوجه می‌شوید که کارتان در تولید و ارزیابی محتوا عالی است.

به‌ مرور زمان به تصویر واضحی از محتوایی که برای مخاطبان شما جواب می‌دهد خواهید رسید. این امر، بازخوردی برای استراتژی محتوای شما خواهد بود.

گاهی اوقات تاثیری که شما بر مردم می‌گذارید به سهولت قابل‌مشاهده نیست. چقدر عالی است که شما برای یک مقاله چند توییت دریافت کرده‌اید؛ اما آیا مردم به‌راستی (به مقاله) اهمیت می‌دهند؟ نظرات،‌ دید خوبی از توجه مردم به مطلب، به شما می‌دهند. اعداد اهمیتی ندارند؛ اما واژگانی که مردم به کار می‌برند مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *