چگونه اطلاعات کاربران را جمع آوری کنیم؟

روش جمع آوری اطلاعات تماس کاربران

ارائه محصولی رایگان در ازای تکمیل فرم اطلاعات کاربران، بهترین راه برای جمع‌آوری اطلاعات آنهاست. بسیاری از وب‌سایت‌ها از این روش برای بازاریابی و کسب درآمد استفاده می‌کنند. یکی از بهترین روش‌ها آن است که یک کتاب الکترونیکی درست کنید و در آن راه‌های استفاده بهتر از محصولتان را توضیح دهید و از مشتریان بخواهید آدرس ایمیل خود را وارد کنند تا کتاب از طریق ایمیل برایشان ارسال شود.

کتاب الکترونیکی می‌تواند گزارشی چند صفحه‌ای باشد. میتوانید کتاب الکترونیکی را با قیمت مثلا 1000 تومان قرار بدهید تا بازدیدکنندگان دلیلی برای ثبت‌نام و ثبت ایمیل و مشخصات خود داشته باشند، زیرا بلافاصله پس از ثبت‌نام، می‌توانند کتاب را خریداری کرده و آن را دانلود کنند. با این روش، هزاران نفر در ماه، عضو سایت می‌شوند و مشخصات آن‌ها در سیستم ثبت می‌شود.

شما هم می‌توانید از همین روش استفاده کنید. کافی است متنی تهیه و آن را در نرم‌افزار ورد تایپ کنید. سپس آن را به صورت pdf ذخیره کنید. این امکان در آفیس 2007 به بعد وجود دارد. روش حرفه‌ای‌تر برای ساخت کتاب الکترونیکی استفاده از نرم‌افزار InDesign است. کار با آن ساده است و قدرت فوق‌العاده‌ای را در اختیار طراح قرار می‌دهد. این نرم‌افزار شامل ده‌ها طرح آماده است و به کمک آن می‌توانید کتابی با طراحی حرفه‌ای در اختیار داشته باشید. برای تهیه محتویات میتوانید از دیگران نیز کمک بگیرید، مثلا از دانشجویی فعال بخواهید چنین متنی را در ازای دریافت دستمزدی مناسب، تهیه کند.

ارائه کردن اطلاعات با ارزشتان، به صورت الکترونیکی یا چاپی نه تنها شما را در زمینه کاری خود، به عنوان یک متخصص معرفی می‌کند، بلکه کاربرانتان را با شما، در تماس نگه می‌دارد و اعتمادسازی بیشتری بین شما و آنها شکل میگیرد.

حتی اگر زمان و توانایی تایپ کردن گزارش چند صفحه‌ای را ندارید، می‌توانید یک فایل صوتی چند دقیقه‌ای درست کرده و آن را برای مشتریان ایمیل کنید. اگر امکان صرف هزینه بیشتری را دارید، فایل صوتی را روی دی وی دی ذخیره و برای مشتریان ارسال کنید. برای ویرایش صوت و اضافه کردن موسیقی متن می‌توانید از نرم‌افزار Adobe Audition استفاده کنید. این نرم‌افزار یکی از قوی‌ترین‌ها در زمینه ویرایش فایل‌های صوتی است.

امروزه تولید اطلاعات روی دی وی دی بسیار ارزان تمام می‌شود. یک دی وی دی خام مرغوب با چاپ دیجیتال چهار رنگ قیمتی ارزان دارد. برای یافتن شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند کافی است در آگهی روزنامه‌ها، ستون چاپ و خدمات دی وی دی را مشاهده کنید.

اگر کارتان طوری است که غالبا از دی وی دی استفاده می‌کنید، مثلا شرکت تبلیغاتی دارید و برای مشتریان کار طراحی انجام می‌دهید، حتما از دی وی دی هایی با چاپ اختصاصی خودتان استفاده کنید و روی آن نام شرکت، فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید و اطلاعات تماس را ذکر کنید. اطلاعات تماس می‌تواند شماره تلفن، آدرس ایمیل و همچنین آدرس وب‌سایت باشد.

قبل از تهیه اطلاعات رایگان به صورت کتاب الکترونیکی یا فایل صوتی، برای مشتری به این نکات توجه کنید

1. شناسایی بزرگترین مشکل مشتریان

2. چگونه می‌توانید به مشتریان کمک کنید تا از محصولاتتان به خوبی استفاده کنند؟

3. از کجا می‌توانید اطلاعاتی ارزان و با کیفیت بیابید تا به مشتریان بدهید؟

در ازای دریافت اطلاعات تماس از کاربران، این اطلاعات را برایشان ارسال نمائید

روش دیگر برای جمع‌آوری اطلاعات تماس مشتریان، استفاده از مسابقات یا قرعه‌کشی است. این روش مخصوصا برای دارندگان فروشگاه می‌تواند مفید باشید، زیرا دارندگان فروشگاه باید دلیلی قانع‌کننده ارائه دهند تا مشتری حاضر به دادن اطلاعات تماس خود باشد. هر هفته قرعه کشی را ترتیب دهید و چند نفر را به عنوان برنده تعیین و جوایز را ارسال کنید. سپس برای تمامی آن‌هایی که برنده نشده‌اند، پیامی بفرستید و به آن‌ها بگویید که متاسفیم که شما برنده نشده‌اید ولی می‌توانید تا 3 روز، از تخفیف ویژه 20 درصدی ما استفاده کنید.

اگر در مرکز پخش کار می‌کنید و مشتریان شما، خود، فروشنده هستند می‌توانید هر ماه فایلی صوتی تهیه کرده و روش‌هایی را برای فروش بیشتر محصولتان به آن‌ها پیشنهاد دهید و جزئیات محصول را برایشان توضیح دهید. این کار فروش شما را به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *