چگونه کسب و کار اینترنتی موفق راه اندازی کنیم؟

کارآفرینان از معدود افرادی هستند که همیشه در حال یافتن فرصت های شغلی جدید و خلاقانه هستند و می خواهند ایده اصلی خود را به یک تجارت میلیارد دلاری تبدیل کنند. اما بسیاری از این جای خالی ها، اگرچه در ابتدا خوب به نظر می رسیدند، با شکست روبرو می شوند. اما انجام تجارت بصورت آنلاین بسیار جذاب و وسوسه انگیز است و به دلیل مقیاس پذیری بالا، آزادی عمل بدون محدودیت و دسترسی به بازارهای جهانی به یکی از بهترین اشکال تجارت تبدیل شده است.

اما بهتر است در ابتدا به یاد داشته باشید که حتی با رسانه های اجتماعی نیز در هیچ سطح از تجارت آنلاین و بدون وب سایت نمی توان معنی داشت. برای ایجاد سایت سه روش وجود دارد. شما می توانید به یک شرکت اجازه دهید طراحی سایت شما را انجام دهد، از توسعه دهنده مستقل استفاده کند یا از سازندگان سایت (CMS) مانند وردپرس و جوملا استفاده کند!

من اصلاً توصیه نمی کنم از دو مورد اول استفاده کنید. ما مشتری های زیادی داریم که با شرکت توسعه دهنده یا افرادی که به مشکل خورده اند کار کرده اند ، یا آن شرکت دیگر خدمات را ارائه نمی دهد، یا توسعه دهنده از دسترس خارج شده است و بنابراین یک مشکل بزرگ بوجود می آید. زیرا کدگذاری به صورت سفارشی انجام می شود و همه نمی توانند آن را ویرایش و به روز کنند. من پیشنهاد می کنم افراد از سازندگان سایت مانند وردپرس استفاده کنند و در صورت نیاز به گزینه هایی که در دسترس نیستند می توانند از یک پلاگین یا پلاگین یا برنامه نویسی استفاده کنند. آنها را به نوشتن یک اجرای خاص دعوت کنید.

برای شما برخی از پرونده های حقوقی از جمله پیش شرط های لازم برای شروع تجارت اینترنتی است. بهتر است سایت خود را در وب سایت سازمان RI ثبت کنید و گواهی دهید که سایت شما تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. این سایت همچنین بر فیلتر کردن نظارت دارد. ثبت سایت شما کار سختی نیست و با پر کردن فرم معمولی ، از جمله نام و نام خانوادگی و سایر اطلاعات هویت انجام می شود.

پس از ثبت نام و راه اندازی یک وب سایت و رسانه های اجتماعی، یافتن بازار هدف مناسب نیز ضروری به نظر می رسد. این یک بحث بسیار گسترده است، اما به طور خلاصه پیشنهاد می کنم اگر کسی می خواهد فروشگاه آنلاین در ایران ایجاد کند، بهتر است امکان بازارهای هدف و دسته بندی محصولات را محدود کنید. به عنوان مثال، می توانید وب سایتی برای فروش تبلت به دانشجویان ایجاد کنید. این بازار هدف می تواند یک جامعه (دانش آموزان) ، یک شهر (کرمان) یا یک گروه سنی خاص باشد. سپس شما باید وب سایت خود را بر اساس جامعه هدف خود طراحی و ساختار دهید.

یک اشتباه بسیار رایج که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که می خواهند از ابتدا وب سایتی مانند آمازون ایجاد کنند و طیف گسترده ای از محصولات را در دسته بندی های مختلف قرار دهند. این امر ناگزیر به شکست منجر می شود. از نظر بازاریابی، باید سه نوع محتوا در وب سایت و رسانه های اجتماعی وجود داشته باشد: محتوای آموزشی – شما می توانید هر کاری انجام دهید، حتی اگر به نظر نرسد محتوای آموزشی مرتبطی دارد. انتشار نشریات آموزشی.فرض کنید کار شما فروش خدمات چینی است. ممکن است به نظر برسد که نمی توانید آموزشهای لازم را در این مورد ارسال کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که بسته به نوع میهمانان و بهترین پذیرایی از میهمانان، می توانید اطلاعاتی در مورد نحوه سرو غذا روی میز ارائه دهید.

آنها حتی می توانند آموزش هایی را در مورد نحوه خرید محصولات ارائه دهند تا کاربران بتوانند بر اساس نوع استفاده خود بهترین خرید را انجام دهند. در وب سایت شما مقالاتی برای اهداف مارک تجاری نوشته شده است و با عکس از شما، تیم شما خارجی است. دسته سوم محتوای وب سایت محصولات آنها است. بسیاری از مردم حتی از ارسال عکس محصولات خود در وب سایت ترس دارند.

آزادی زمان و مکانی که در تجارت اینترنتی خود دارید یکی از بزرگترین امتیازاتی است که در این نوع کارها دارید. اگر بودجه بازاریابی خود را به بازاریابی اینترنتی اختصاص دهید، بازده بالاتری از سرمایه خواهید داشت. اگر می خواهید ده میلیون تومان برای تبلیغات سنتی هزینه کنید، حتی ممکن است نتوانید بیلبورد تهیه کنید! اما وقتی همین مبلغ را صرف بازاریابی اینترنتی می کنید، کارهای زیادی می توان انجام داد. به طور کلی، اگر می خواهیم بهترین شکل های تبلیغات در اینترنت را شناسایی کنیم، آن تبلیغات کلیکی است. زیرا اگر کسی روی آن تبلیغ کلیک کند، باید هزینه آن را پرداخت کنید، اما اگر کسی روی تبلیغ شما کلیک نکند، اعتبار شما کاهش نمی یابد.

به عنوان مثال، Google Ads همان نوع تبلیغات هدف است. اکنون ممکن است از خود بپرسید که چرا بسیاری از مشاغل آنلاین شکست می خورند. من فکر می کنم اولین دلیل این است که این افراد شرکت و اصول آن را نمی دانند و فکر می کنند که در حال راه اندازی یک تجارت هستند. یک وب سایت می تواند یک کسب و کار راه اندازی کند. آنها نمی دانند که یک فروشگاه خوب از پشتیبانی قوی، خدمات مناسب به مشتری، تحویل به موقع و غیره برخوردار است. آیا تاکنون به موفقیت فروشگاهی مانند دیجی کالا فکر کرده اید؟ ایده فروش رایانه یک ایده ساده است، اما موفق باشید، تحویل به موقع کالا و به روزرسانی موجودی از نکات کلیدی است که تأثیر مثبتی در تصمیم گیری مشتری دارد.

در آخر، باید اشاره کنم که اگر می خواهید در تجارت آنلاین موفق باشید ، باید بدانید که این به هیچ وجه یک کار نیمه وقت یا سرگرمی نیست. وقتی آماده شدید، اولین کار و زمان خود را برای انجام آن در نظر بگیرید. شما می توانید آن را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *